NFS: Payback

Need for Speed Payback, 2015 yılında Ghost Games tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir sokak yarışı video oyunudur.

Oyun, Need for Speed serisinin 22. oyunu olup Kasım 2017 tarihinde Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Need for Speed Payback, Las Vegas'ı temel alan kurgusal Fortune Valley kentinde ve çevresinde geçmektedir. Oyun, "aksiyon sürüşüne" odaklanmıştır ve sekanslar gibi aksiyon filmi çekmek için birlikte çalışan üç oynanabilir karaktere sahiptir. Önceki oyunun aksine, 24 saatlik bir gündüz-gece döngüsüne sahiptir ve bir çevrimdışı tek oyunculu mod içermektedir. Oyunda indirilebilir içeriklerle toplam 74 araca bulunmakta olup Toyota, Scion ve Ferrari lisans sorunları nedeniyle bu oyunda yer almamaktadırlar.

Need for Speed Payback, piyasaya sürüldüğünde genel olarak ortalama görüşler aldı. Eleştirmenler, önceki oyundaki problemlerin çözülmesini överken senaryolu hikayesini, serbest dolaşım sırasında polis takibinin olmayışını, yazılı polis kovalamacalarını, özelleştirme sırasında yağma kutusu benzeri mekanizmaları, zayıf arabayı eleştirdi. kullanım, gerçekçi olmayan araba hasarı ve diğer bazı sorunlar olmasını eleştirdiler.